Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
08.07.2010 00:29 - Испания на финал на Световно за сефте, ще имаме чисто нов шампион
Автор: slivenplus Категория: Спорт
Прочетен: 1542 Коментари: 3 Гласове:
0

“Червените фурии” надиграха Германия и
спечелиха полуфинала с 1:0

image Испания се класира за първи път в историята си на финал на световно първенство, след като се наложи с 1:0 над Германия в мач, повторение на финала на Евро 2008. В мача за титлата в неделя “червените фурии” ще се изправят срещу Холандия. Това означава, че светът ше има чисто нов световен шампион, тъй като нито един от двата тима до момента не е печелил титлата.   Испанците доминираха над Бундестима през целия мач, като само някои добри намеси на Мануел Нойер и неточните удари на Шаби Алонсо и Педро Родригес запазиха резултата 0:0 до 73-ата минута. Тогава капитанът Карлес Пуйол засече с глава центриране на Шави от корнер и прати топката зад Нойер.   С класирането си на финала Испания подобри досегашното си най-добро представяне на световни първенства, което бе четвъртото място от Мондиал`50. Според тогавашния формат се е играла финална група. С победата си над Германия “червените фурии” си спечелиха мач с Холандия за титлата в неделя, докато немците ще играят с Уругвай в мач за третото място ден по-рано./БЛИЦ

Най-интересното от мача по минути - ТУК
Програма на елиминационната фаза - ТУК
  Германия - Испания 0:1
0:1 Карлес Пуйол (73)
  imageГермания: 1.Мануел Нойер, 16.Филип Лам, 17.Пер Мертезакер, 3.Арне Фридрих, 20.Джером Боатенг (52-2.Марсел Янсен), 6.Сами Хедира (80-23.Марио Гомес, 15.Пьотър Троховски (62-18.Тони Кроос), 7.Бастиан Швайнщайгер, 8.Месут Йозил, 10.Лукас Подолски, 11.Миросав Клозе   imageИспания: 1.Икер Касияс, 15.Серхио Рамос, 3.Жерар Пике, 5.Карлес Пуйол, 11.Жоан Капдевила, 14.Шаби Алонсо (90+3-4.Карлос Марчена), 16.Серхио Бускетс, 6.Андрес Иниеста, 8.Шави, 18.Педро Родригес (85-21.Давид Силва), 7.Давид Вия (81-9.Фернандо Торес)